Hockey on Pribalt.info
European and worldwide hockey

Jr.Dynamo SPb Results 2019-2020

Preseason Friendly games
24 July 
metallurg-zhlobin-2 Jr.Dynamo SPb
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
25 July 
Mogilev Jr.Dynamo SPb
6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Maslov Tournament Group stage
30 July 
Jr.Dynamo SPb Snezhnye Barsy
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
31 July 
Jr.Dynamo SPb Riga
3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
1 August 
Jr.Dynamo SPb Loko
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
2 August 
SKA-Varyagi Jr.Dynamo SPb
3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
4 August 
SKA-1946 Jr.Dynamo SPb
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Турнир памяти Быстрова Group stage
14 August 
Jr.Dynamo SPb Almaz
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
15 August 
Krasnaya Armiya Jr.Dynamo SPb
7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
16 August 
Jr.Dynamo SPb Amurskie Tigry
1:0 OT (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Турнир памяти Быстрова Semifinal
17 August 
SKA-1946 Jr.Dynamo SPb
3:5 (1:3, 0:0, 2:2)
Турнир памяти Быстрова Final
18 August 
Krasnaya Armiya Jr.Dynamo SPb
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Preseason Friendly games
29 August 
Kapitan Jr.Dynamo SPb
0:1 SO (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:2)
30 August 
Jr.Spartak Jr.Dynamo SPb
0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
MHL Regular Season
5 September 
Jr.Dynamo SPb Sakhalinskie Akuly
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
6 September 
Jr.Dynamo SPb Sakhalinskie Akuly
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
9 September 
Jr.Dynamo SPb Taifun
4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
10 September 
Jr.Dynamo SPb Taifun
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
15 September 
Jr.Dynamo SPb Almaz
0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
16 September 
Jr.Dynamo SPb Almaz
2:3 OT (2:0, 0:2, 0:0, 0:1)
19 September 
Jr.Dynamo SPb Loko
4:2 (3:1, 1:1, 0:0)
20 September 
Jr.Dynamo SPb Loko
2:3 OT (0:1, 1:1, 1:0, 0:1)
29 September 
Jr.Spartak Jr.Dynamo SPb
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
30 September 
Jr.Spartak Jr.Dynamo SPb
3:2 SO (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 2:0)
8 October 
SKA-Varyagi Jr.Dynamo SPb
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
9 October 
SKA-Varyagi Jr.Dynamo SPb
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
16 October 
Krasnaya Armiya Jr.Dynamo SPb
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
18 October 
Krasnaya Armiya Jr.Dynamo SPb
4:2 (0:0, 0:2, 4:0)
20 October 
Atlant Jr.Dynamo SPb
2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
21 October 
Atlant Jr.Dynamo SPb
3:4 OT (0:2, 2:1, 1:0, 0:1)
26 October 
Jr.Dynamo SPb Kapitan
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
27 October 
Jr.Dynamo SPb Kapitan
2:3 OT (0:1, 2:0, 0:1, 0:1)
30 October 
Jr.Dynamo SPb Russkie Vityazi
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
31 October 
Jr.Dynamo SPb Russkie Vityazi
1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
5 November 
Sakhalinskie Akuly Jr.Dynamo SPb
3:2 OT (0:0, 1:1, 1:1, 1:0)
6 November 
Sakhalinskie Akuly Jr.Dynamo SPb
1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
9 November 
Taifun Jr.Dynamo SPb
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
10 November 
Taifun Jr.Dynamo SPb
2:1 OT (0:1, 0:0, 1:0, 1:0)
14 November 
Amurskie Tigry Jr.Dynamo SPb
2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
15 November 
Amurskie Tigry Jr.Dynamo SPb
1:3 (1:0, 0:3, 0:0)
19 November 
Krylya Sovetov Jr.Dynamo SPb
1:2 SO (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:2)
20 November 
Krylya Sovetov Jr.Dynamo SPb
4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
24 November 
Jr.Dynamo SPb Riga
7:2 (1:0, 2:1, 4:1)
25 November 
Jr.Dynamo SPb Riga
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
28 November 
Jr.Dynamo SPb oerdzhi-yunior
6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
29 November 
Jr.Dynamo SPb oerdzhi-yunior
8:1 (3:0, 3:1, 2:0)
5 December 
Jr.Dynamo SPb SKA-1946
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
6 December 
Jr.Dynamo SPb SKA-1946
4:3 (3:3, 1:0, 0:0)
9 December 
Jr.Dynamo SPb Jr.Dynamo Msk
7:3 (0:1, 4:2, 3:0)
10 December 
Jr.Dynamo SPb Jr.Dynamo Msk
6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
15 December 
SKA-1946 Jr.Dynamo SPb
3:2 SO (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 3:1)
17 December 
SKA-1946 Jr.Dynamo SPb
2:1 OT (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)
19 December 
Jr.Dynamo Msk Jr.Dynamo SPb
1:0 SO (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 2:0)
20 December 
Jr.Dynamo Msk Jr.Dynamo SPb
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
24 December 
Almaz Jr.Dynamo SPb
4:3 OT (2:0, 0:3, 1:0, 1:0)
26 December 
Almaz Jr.Dynamo SPb
1:10 (0:5, 0:3, 1:2)
28 December 
Loko Jr.Dynamo SPb
4:5 SO (0:0, 2:1, 2:3, 0:0, 2:3)
29 December 
Loko Jr.Dynamo SPb
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
8 January 
Jr.Dynamo SPb Jr.Spartak
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
9 January 
Jr.Dynamo SPb Jr.Spartak
8:3 (2:0, 3:2, 3:1)
18 January 
Jr.Dynamo SPb SKA-Varyagi
4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
19 January 
Jr.Dynamo SPb SKA-Varyagi
2:1 OT (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
26 January 
Jr.Dynamo SPb Krasnaya Armiya
4:5 OT (0:1, 1:1, 3:2, 0:1)
27 January 
Jr.Dynamo SPb Krasnaya Armiya
1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
30 January 
Jr.Dynamo SPb Atlant
3:2 (0:0, 1:2, 2:0)
31 January 
Jr.Dynamo SPb Atlant
2:3 SO (1:2, 0:0, 1:0, 0:0, 1:2)
6 February 
Kapitan Jr.Dynamo SPb
0:1 OT (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
7 February 
Kapitan Jr.Dynamo SPb
2:8 (0:1, 1:5, 1:2)
10 February 
Russkie Vityazi Jr.Dynamo SPb
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
11 February 
Russkie Vityazi Jr.Dynamo SPb
2:3 OT (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
21 February 
Riga Jr.Dynamo SPb
3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
22 February 
Riga Jr.Dynamo SPb
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
25 February 
oerdzhi-yunior Jr.Dynamo SPb
2:10 (0:4, 0:0, 2:6)
26 February 
oerdzhi-yunior Jr.Dynamo SPb
0:11 (0:4, 0:5, 0:2)
1 March 
Jr.Dynamo SPb Krylya Sovetov
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
2 March 
Jr.Dynamo SPb Krylya Sovetov
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
5 March 
Jr.Dynamo SPb Amurskie Tigry
7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
6 March 
Jr.Dynamo SPb Amurskie Tigry
1:3 (0:2, 1:1, 0:0)
MHL Playoffs
10 March 
Jr.Dynamo SPb Almaz
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
11 March 
Jr.Dynamo SPb Almaz
6:1 (5:0, 0:1, 1:0)
14 March 
Almaz Jr.Dynamo SPb
3:4 OT (1:0, 2:3, 0:0, 0:1)
15 March 
Almaz Jr.Dynamo SPb
3:4 OT (0:0, 1:1, 2:2, 0:1)

Jr.Dynamo SPb team statistics

Season:
2019-2020
Total matches:
82
Wins:
54 (66%)
Losses:
28 (34%)
Goals For-Against:
265-162 (+103)

Schedule and match results. Dynamo Saint Petersburg Junior Hockey Club.

Pribalt.info 2005-2023