Hockey on Pribalt.info
European and worldwide hockey

Schedule VHL September 2022

Saturday, 3 September
end 
Rubin Yugra
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Sunday, 4 September
end 
Yermak Zvezda
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
end 
Molot Yuzhny Ural
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
end 
Toros Chelmet
1:2 OT (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)
share this page:
Monday, 5 September
end 
Rubin Rostov
2:3 OT (0:0, 1:1, 1:1, 0:1)
end 
Khimik Tambov
3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
end 
Dynamo SPb SKA-Neva
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Tuesday, 6 September
end 
Yermak Lada
1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
end 
Sokol Zvezda
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
end 
Metallurg Nk AKM
6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
end 
Molot Chelmet
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
end 
Toros Yuzhny Ural
2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Wednesday, 7 September
end 
Rubin Buran
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
end 
Yugra Rostov
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
end 
Khimik Dizel
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
end 
Ryazan Tambov
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Thursday, 8 September
end 
Yermak Bars
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
end 
Sokol Lada
5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
end 
Omskie Krylya AKM
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
end 
Molot Zauralye
1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
end 
Toros Gornyak-UGMK
4:6 (2:2, 2:0, 0:4)
end 
Izhstal Chelmet
2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
end 
Neftyanik Yuzhny Ural
3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Friday, 9 September
end 
Metallurg Nk Zvezda
5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
end 
Yugra Buran
2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
end 
Dynamo SPb Rostov
3:2 OT (1:1, 1:1, 0:0, 1:0)
end 
Ryazan Dizel
2:3 SO (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:2)
Saturday, 10 September
end 
Sokol Bars
2:1 OT (0:0, 1:0, 0:1, 1:0)
end 
Molot Gornyak-UGMK
1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
end 
Toros Zauralye
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
end 
Izhstal Yuzhny Ural
5:3 (0:0, 3:0, 2:3)
end 
Neftyanik Chelmet
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Sunday, 11 September
end 
Metallurg Nk Lada
1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
end 
Yermak AKM
4:5 (0:2, 3:0, 1:3)
end 
Khimik Ryazan
6:3 (1:1, 1:1, 4:1)
end 
Omskie Krylya Zvezda
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
end 
Dynamo SPb Buran
6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
end 
SKA-Neva Rostov
4:1 (3:1, 1:0, 0:0)
Monday, 12 September
end 
Izhstal Gornyak-UGMK
3:4 (3:1, 0:2, 0:1)
end 
Neftyanik Zauralye
3:4 SO (1:1, 0:1, 2:1, 0:0, 2:3)
Tuesday, 13 September
end 
Sokol AKM
2:3 OT (1:0, 0:0, 1:2, 0:1)
end 
Metallurg Nk Bars
4:3 SO (3:0, 0:3, 0:0, 0:0, 3:2)
end 
Omskie Krylya Lada
4:5 (1:2, 3:2, 0:1)
end 
SKA-Neva Buran
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Wednesday, 14 September
end 
Izhstal Zauralye
3:2 (1:0, 2:2, 0:0)
end 
Neftyanik Gornyak-UGMK
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Thursday, 15 September
end 
Omskie Krylya Bars
1:5 (1:0, 0:1, 0:4)
end 
Yuzhny Ural Rubin
3:4 OT (1:2, 1:1, 1:0, 0:1)
end 
Chelmet Yugra
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
end 
Tambov Dizel
2:1 OT (0:0, 1:1, 0:0, 1:0)
Friday, 16 September
end 
Khimik Molot
3:5 (0:2, 0:1, 3:2)
end 
Ryazan Toros
2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Saturday, 17 September
end 
Rostov Yermak
3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
end 
Chelmet Rubin
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
end 
Yuzhny Ural Yugra
2:3 OT (0:0, 1:2, 1:0, 0:1)
Sunday, 18 September
end 
Khimik Toros
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
end 
Zvezda AKM
4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
end 
Lada Metallurg Nk
1:2 SO (0:1, 1:0, 0:0, 0:0, 0:2)
end 
Ryazan Molot
2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Monday, 19 September
end 
Gornyak-UGMK Yugra
3:4 OT (1:1, 1:2, 1:0, 0:1)
end 
Zauralye Rubin
1:2 SO (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)
end 
Yuzhny Ural Dynamo SPb
4:3 (1:1, 0:1, 3:1)
end 
Chelmet SKA-Neva
4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
end 
Buran Yermak
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
end 
Rostov Sokol
4:3 OT (1:1, 1:1, 1:1, 1:0)
Tuesday, 20 September
end 
Bars AKM
5:4 OT (0:2, 2:0, 2:2, 1:0)
end 
Khimik Neftyanik
6:2 (2:1, 4:1, 0:0)
end 
Tambov Toros
2:1 SO (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0)
end 
Dizel Molot
2:1 SO (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 4:2)
end 
Ryazan Izhstal
1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Wednesday, 21 September
end 
Gornyak-UGMK Rubin
2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
end 
Zauralye Yugra
2:1 SO (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 3:1)
end 
Yuzhny Ural SKA-Neva
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
end 
Chelmet Dynamo SPb
4:5 (2:3, 2:2, 0:0)
end 
Buran Sokol
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
end 
Rostov Metallurg Nk
3:4 SO (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 0:1)
Thursday, 22 September
end 
Bars Zvezda
1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
end 
Lada AKM
5:2 (1:0, 3:2, 1:0)
end 
Khimik Izhstal
6:1 (4:0, 1:1, 1:0)
end 
Tambov Molot
2:3 SO (0:0, 0:1, 2:1, 0:0, 0:1)
end 
Dizel Toros
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
end 
Ryazan Neftyanik
1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Friday, 23 September
end 
Gornyak-UGMK SKA-Neva
5:3 (4:0, 0:3, 1:0)
end 
Zauralye Dynamo SPb
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
end 
Buran Metallurg Nk
3:4 (0:2, 0:2, 3:0)
end 
Rostov Omskie Krylya
3:4 SO (2:0, 0:2, 1:1, 0:0, 2:3)
Saturday, 24 September
end 
Tambov Neftyanik
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
end 
Lada Zvezda
4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
end 
Dizel Izhstal
3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Sunday, 25 September
end 
Gornyak-UGMK Dynamo SPb
1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
end 
Zauralye SKA-Neva
3:5 (0:1, 1:1, 2:3)
end 
Buran Omskie Krylya
3:4 (0:3, 1:0, 2:1)
Monday, 26 September
end 
Yermak Yuzhny Ural
4:3 (1:0, 0:2, 3:1)
end 
Sokol Chelmet
2:1 OT (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)
end 
Tambov Izhstal
5:4 (1:1, 3:2, 1:1)
end 
Dizel Neftyanik
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Tuesday, 27 September
end 
Rubin Khimik
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
end 
Yugra Ryazan
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Wednesday, 28 September
end 
Yermak Chelmet
3:4 OT (1:1, 2:1, 0:1, 0:1)
end 
Sokol Yuzhny Ural
4:5 OT
end 
Bars Lada
3:4 OT
end 
AKM Rostov
5:4 OT
Thursday, 29 September
end 
Rubin Ryazan
4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
end 
Yugra Khimik
2:3 SO (0:1, 2:0, 0:1, 0:0, 0:1)
Friday, 30 September
end 
Yermak Zauralye
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
end 
Sokol Gornyak-UGMK
4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
end 
Omskie Krylya Chelmet
8:1 (4:0, 3:0, 1:1)
end 
Neftyanik Molot
6:3 (1:2, 0:1, 5:0)
end 
AKM Buran
6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
end 
Zvezda Rostov
4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Schedule and match results. 2022-2023 season Supreme Hockey League (VHL) Championship.

Pribalt.info 2005-2022